Gaumīgs dizains mazām guļamistabām

Nelielu telpu dizains, ir daudzu dzīvokļu īpašnieku, klupšanas akmens. Tas ir saprotams, jo bieži vien, pilsētas dzīvokļos, guļamistabas iekārtošanai tiek atvēlēta pavisam niecīgu izmēru telpa. Bet, labam miegam, ar gultu vien nepietiks, tāpēc, ka vēl ir vajadzīgas mēbeles, kur uzglabāt gultas veļu, nepieciešams būs arī tualetes piederumu galdiņš, kurš kādreiz ir arī darba vieta. Daudziem, dzīvokļu iemītniekiem, guļamistabā ir nepieciešams grāmatu plaukts, citiem atkal, vajag novietot bērnu gultiņu…bet, vietas, kādreiz trūkst pat viselementārākajām lietām. Ko lai dara?

Pirmkārt, mēs gribam pateikt, ka izeja ir vienmēr. Mēs pacentāmies, visiem mazo telpu īpašniekiem, savākt iedvesmojošus piemērus, ceram, ka kāds no tiem, noteikti noderēs arī jums.

Jūs varēsiet uzzināt par dažādiem stila virzieniem, krāsu paletēm, funkcionālumu un apvienošanu ar citiem interjera priekšmetiem.

Mūsdienu tehnoloģijas ir spējīgas palīdzēt visiem, kuri vēlas ieekonomēt telpu, piemēram, televizoru var piestiprināt pie sienas un tas aizņems tikpat daudz vietas, cik glezna. Ja vēlaties, jūs televizoru varat piestiprināt pat pie griestiem. Ja jums guļamistabā vajag ierīkot kabinetu, tad ievietojiet tajā kompaktu krēslu, mazu galdu un iegādājieties klēpjdatoru.

Tātad, dizaineri iesaka, jo mazāka istaba, jo gaišākas krāsas.

Mēs visi lieliski saprotam, ka nelielas telpas prasa, lai tās vizuāli tiktu paplašinātas. To var izdarīt gaišiem toņiem vai pat ar sniegbaltiem toņiem. Bet, lai izvairītos no izskata, kurš atgādina sniegbaltu slimnīcas palātu, nepieciešams izmantot divus – trīs akcentus, kurus var izpildīt kontrastainās vai daudz spilgtākās krāsās.

Par akcentiem, gaišai fona krāsai var izmantot praktiski visus istabas dekora elementus, tekstilu un mēbeļu detaļas.
Atšķirīgs, no pārējās telpas var būt arī grīdas segums. Būs skaisti, ja istabām ar gaišām sienām, jūs ieklāsiet siltu, koksnes krāsas laminātu.

Ar košu, kontrastainu elementu palīdzību var radīt patiesi interesantu un netriviālu guļamistabas dizainu, pat ja jums sienas ir nokrāsotas pilnīgi baltā krāsā.

Ja telpa ir tik maza, ka tajā var novietot tikai gultu priekš diviem, tad par akcenta elementu var kļūt gultas galvgalis. Tas būs spējīgs ne tikai atšķaidīt balto krāsu, bet arī piešķirt guļamistabai individualitāti.

Par košu akcentu var kalpot mākslas darbs piekarināts pie sienas vai arī spogulis neparastā rāmī. Tie aizņem maz vietas, bet ir spējīgi padarīt interjeru daudz skaistāku un izsmalcinātāku.

Ja jums ir ļoti maza guļamistaba, tad varat pamēģināt, divvietīgo gultu novietot pa diagonāli. Novietojot gultu tādā veidā, mēs zaudējam telpas daļu, bet iegūstam iespēju pieiet gultai klāt no visām pusēm.

Ja telpas atļauj, tad mantu uzglabāšanai, labāk, izvēlēties iebūvētos sienas skapjus, tas ieekonomēs katru vērtīgo centimetru, labi izskatīsies, būs praktiski un prestiži.

Gaiša sienu apdare nenozīmē, ka vajag izmantot tikai baltu krāsu. Pasteļtoņi, ka arī pelēkie toņi lieliski izskatīsies ar koka krāsas mēbelēm, kaut gan arī baltās krāsas toņu spektrs ir ļoti plašs – no piena krāsas līdz sniegbaltajam.

Turpinājums nākamajā rakstā.