Gaumīgs dizains mazām guļamistabām (turpinājums)

Interesants dizains mazā telpā var būt arī kreatīvi praktisks
Nesen veiktā, pazīstamo Eiropas asociācijas dizaineru aptauja liecina, ka gandrīz lielākā mājas īpašnieku daļa, nav spējīga piekrist pilnīgi gaišai sienu apdarei, pat mazās dzīvojamās telpās. Izrādās, lai vizuāli paplašinātu telpas un “paceltu” griestus, eksistē arī citi paņēmieni, ne tikai sienu krāsošana gaišā krāsā. Viens no tādiem veidiem ir spoguļu, glancētu un stikla virsmu izmantošana, iebūvēto mēbeļu izmantošana, izvairīšanās no smagām durvīm un aizslietņiem, kā arī izvairīšanās no apjomīgām faktūrām un košiem rakstiem sienu apdarē.

Ja jūs iebūvētajam skapim ieliksiet stikla durvis, tas it kā pagarinās istabu. Viena akcentēta siena, piemēram, zilā krāsā, piešķirs istabai svaigumu un spilgtumu.

Kurš teica, ka sarkanu krāsu nedrīkst izmantot guļamistabas iekārtošanai? Šo toņu spektrs ir tik milzīgs, ka sameklēt piemērotu variantu, kas netracinās istabas iemītniekus, pirms miega, nav nemaz tik sarežģīti. Piemēram, dziļa, tumšsarkana krāsa lieliski sader kopā ar bēšo krāsu un rada tik tiešām oriģinālu, labi atmiņā paliekošu guļamistabas tēlu.

Ja jūs gaišā guļamistabas interjerā, vienu sienu akcentēsiet, tās tēls, kļūs uzreiz interesantāks. Tādā pašā, akcentā krāsā, var izvēlēties arī aizkarus, vai citus aksesuārus.

Gaišos toņus, guļamistabā, jūs varat izmantot tikai priekš gultas veļas. Visu pārējo telpu var noformēt piesātinātos toņos, kuri lieliski sader savā starpā.

Ja agrāk tika uzskatīts, ka mazu telpu sienu nokrāsošana tumšā krāsā ir pilnīgākā dizainera izgāšanās, tad mūsdienās, tādas guļamistabas sagrauj visus stereotipus. Ja ir labs dienas gaismas apgaismojums, kā arī mākslīgais apgaismojums, tad tāds risinājums ir iespējams.

Krāsainie paņēmieni vienmēr palīdz atšķaidīt neitrālās telpas krāsas, piešķir individualitāti, rotaļīgumu un optimismu.

Kabinets mazā guļamistabā – tas ir reāli
Ja ir nepieciešamība, guļamistabā ierīkot mazu darba istabu, tad par galda virsmu var izmantot palodzi.

Mini kabinetu var noformēt arī letes veidā. Tāda konstrukcija aizņems mazāk vietas, tāpēc, ka tiek piestiprināta pie sienas un tai nav nepieciešami vertikālie balsti.

Svarīga loma guļamistabas ierīkošanā ir arī apgaismojumam. Iemontētie gaismas ķermeņi ieekonomēs, tik ļoti nepieciešamo telpas daļu. Piekarināmā, klasiskā lustra derēs tikai tad, ja griestu augstums ir pietiekams. Turklāt, vajag padomāt arī par apgaismojumu darba zonā – vai tā būs galda lampa, regulējama sienas lampa – to lems tas, kam tas kabinets piederēs.

Guļamistabas, kuru telpās atrodas arī darba istaba jaunietei, galda virsma var tik izmantota arī priekš tualetes piederumu novietošanas.

Ja jums guļamistabu vajag sadalīt divās zonās, tad varat izmantot dažādu konfigurāciju aizslietņus. Tie var būt izgatavoti gan no caurspīdīgiem, gan no matētiem stikla materiāliem, tie var būt plaukti ar atklātiem plauktiem, bet kādreiz – vienkārši aizkari.

Ja runājam par bērnu istabām, tad jāsaka, ka bērniem patīk nelielas telpas, bet iekātot guļamistabu mazā telpā jums būs grūti tāpēc, ka bērnam, ir vajadzīga ne tikai gulta, bet arī mēbeles, kur uzglabāt savas mantas. Turklāt, ierīkojot visu nepieciešamo, der cerēties arī par to, ka bērniem patīk spilgtas krāsas un neparasti risinājumi.